Diziye başlamamızın henüz 3. saniyesinde Emre Ç., sevgili Mrs. Maisel’ın (Rachel Brosnahan), House of Cards’taki baambaşka olan rolünü keşfetti ve bunu yüksek sesle hatırlattı:) Eğer olaylar böyle gelişmeseydi, diziden 10/10 keyif almış olurdum, ama yine de uzuuun zamandır izlediğimiz en tatlışko keyifli diziydi. Zaten komedi dalında 5 koca Emmy sırtlamış ekip.

 1950’lerin sonu New York’unda ‘harika’ giden evliliğinden iki çocuk sahibi olan Midge, orta-üst sınıf bir Yahudi aileden gelmekte ve batı yakasında huzurlu bir yaşam sürmektedir. Ancak Midge’in aslında olağanüstü bir komedi yeteneği vardır ve bunu keşfettiğinde hayatı beklenmedik bir yönde akmaya başlar ve olaylar gelişiir…

 Tüm sezonları arka arkaya izledik ve bitince de çok üzüldük, daha ilk sezonun başlarında aa bu gerçek hikaye, uyarlama diye bir şey uydurdum popomdan ve Emre de hemen inanadı:D Sonradan öğrendim ki Midge Maisel kurgu bir karakter olsa da aslında ünlü komedyen Joan Rivers’ın hayatından esinlenerek yaratılmış bir karakter imiş. Ve yine sonradan öğrendim ki Midge’in dizide o malum gece ilk kez sahneye çıktığı ve popüler olmaya başladığı yer olan The Gaslight, New York’ta Greenwich Village’da halen ayakta olan ve 1950’li yıllardan beri stand up komedinin beşiği sayılan bir kulüpmüş. Bob Dylan’lar Jimmy Hendrix’ler sayısız ünlü müzik kariyerlerinin başında burada sahne alırmış:)
 
 Catskill’de geçen bölümler benim favorilerim olarak kalacaklar, Shazamlaya Shazamlaya yüzünüzde sıcacık bir gülümseme ile tüm sahnelerdeki özenle yerleştirilmiş kostüm, eşya,ve her türlü ayrıntıyı yakalayarak izlemeniz önerilir. Bence çok katmanlı, detayların saatlerce konuşulabileceği aşırı keyifli bir diziydi. Teşekkürler:pBunlar da hoşunuza gidebilir:

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir