Happy, son zamanlarda izlediğimiz en eğlenceli ve en tuhaf dizi oldu. Kesinlikle ilk sezonunun ikinci sezona kıyasla daha iyi olduğunu söyleyebilirim, ama üçüncü sezon olsa ve ikinciden de kötü olduğunu bilsem onu da izlerdim:) Tabi ki Nick Sax (Christopher Meloni) başta olmak üzere, yaratılan tüm karakterler çok iyi bence. İşte bu yüzden de insanı cumburlop diye içine çeken saçmalar saçması müthiş bir dizi ortaya çıkmış. 


Özet itibariyle, bir zamanlar çok iyi bir dedektif olan Nick Sax işten atılmış; alkolik, vurdumduymaz bir o kadar da başarılı bir tetikçiye dönüşmüştür. Tam da yeni bir belanın içine girdiği sırada, ruh hastası bir Noel Baba tarafından kaçırılan arkadaşı Hailey’i kurtarmak için kendisinden yardım isteyen minik mavi uçan unicorn Happy (Hailey’in hayali arkadaşı) ortaya çıkar ve yakasını bırakmaz sonra da olaylar olaylar ve olayların içinde olaylar…


Tuhaf olan tek şey ana karakterlerden birinin hayali arkadaş olması değil tabi ki. Sanki dizideki her unsur bir gariplik filtresinden geçirilerek kullanılıyor. Hem minik bir kızın hayali arkadaşı mavi unicorn, hem de her türlü +18 öge aynı olay örgüsünün içinde. Olaylar öyle bir kara mizahla didikleniyor ve gerçek anlamda öyle harika bir renk paleti kullanılıyor ki en uçlarda olan kafa kesmeler, kan fışkırmalar bile kötü bir tat bırakamıyor. Aslında dizi bir çizgi romandan uyarlanmış ama o konuda pek bir fikrim yok, önerim dizi içindir. Çikolata soslu çilekli dondurma ya da Baileys ile izleyin bence:) Sevgiler. Eda:)

Bunlar da hoşunuza gidebilir:

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir