Filmde bir sürü alt metin, onlarca sembolik detay, bir sürü siyasi politik eleştiri var (hatta bazı şeyleri anlayabilmek için filmden sonra okumamız gerekti) tamam anladık, elinize sağlık; amaa ben hayatımda bu kadar sinir bozucu bir film izlememiştim!!


Kitabını yazmaya çalışan başarılı şair kocası ile etrafında inin cinin top oynadığı kocaman bir kır evinde yaşayan Jennifer Lawrence’ın sakin hayatı, son derece hadsiz bir çiftin evlerine gelerek damdan düşercesine misafir olmasıyla tam anlamıyla altüst oluyor.  Son dönemlerde ev konusunda biraz hassaslaştığım için olsa gerek, filmin yarısına doğru neredeyse bir çok sahnede, sinirden saçımı başımı yolup ekranı şiddetli şekilde tokatlamak istedim:)


Spoiler vermeden film hakkında daha fazla bir şeyler yazmakta çok zorlanıyorum. Filmi izlemeden hakkında detaylı şeyler okumayın bence; ama izledikten sonra okumak ve düşünmek çok güzeldi. Kısacası son derece keyifli bir sinir bozukluğu yaşatıyor isminde ünlem olan bu film💩Filmin yaratıcıları insan evladının başına gelen en büyük felaketin dini politizm olduğunu vurgulamak istediklerini açıklamışlar. Saygıyla katılıyorum, elinize kolunuza sağlık…


Bunlar da hoşunuza gidebilir:

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir